KREMACJE

Nasz zakład pogrzebowy realizuje również, respektując wolę zmarłego oraz jego rodziny, usługę organizacji kremacji ciała osoby zmarłej. Kremacja jest jednym z najstarszych rytuałów pogrzebowych, polegającym na spopieleniu ciała zmarłego, którego prochy po procesie kremacji zostają umieszczone w urnie. Ten alternatywny względem tradycyjnego pochówku rodzaj ostatniego pożegnania, z roku na rok staje się coraz bardziej powszechną formą pochówku.

Gwarantujemy Państwu pomoc w ustaleniu terminu kremacji oraz miejsca pochowania prochów. Dopełnimy również formalności związanych z ostatnim pożegnaniem w formie kremacji. Zapewniamy Państwu kompleksową obsługę pogrzebu urnowego – przygotowanie i przewiezienie ciała zmarłego do krematorium, odbiór urny oraz organizację uroczystości pogrzebowej.

Współpracujemy z nowoczesnym krematorium świadczącym usługi kremacyjne z zachowaniem najwyższych standardów, wyposażonym w kaplicę oraz salę pożegnań, w której mogą Państwo po raz ostatni pożegnać się z osobą zmarłą w ciszy i spokoju. Cały proces spopielania ciała przeprowadzany jest zgodnie z obowiązującymi normami etycznymi i prawnymi. 

Zakazy prawne

Obecne polskie prawo nie zezwala na:
– przechowywanie urny z prochami w innym miejscu niż na cmentarzu (czy to w niszy urnowej, pochowanej w grobie urnowym, czy pochowanej do
tradycyjnego grobu),
– rozsypywanie prochów osoby zmarłej, np. na „polach pamięci” usytuowanych na cmentarzach lub poza nimi,
– rozsypywanie prochów do morza, można je jedynie w nim zatopić.

Więcej informacji uzyskają Państwo, kontaktując się z nami: 605 573 035. Nasi doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy odpowiedzą na wszelkie ewentualne pytania oraz wyjaśnią wątpliwości, także natury prawnej, dotyczące procesu kremacji.

Przewiń na górę